WeatherTech, Forte Racing take GT victories at Petit Le Mans

P1racenews AI automatic summary:

The No. 79 WeatherTech Racing Mercedes AMG driven by Daniel Juncadella, Jules Gounon and Maro Engel held off the Pfaff Porsche in the closing stages to take the GTD PRO victory at Motul Petit Le Ma…

Az No. 79 WeatherTech Racing Mercedes AMG -t vezető Daniel Juncadella, Jules Gounon és Maro Engel az utolsó szakaszban megállította a Pfaff Porsche -t és megnyerte a GTD PRO versenyt a Motul Petit Le Mans -en, ezzel befejezve az IMSA WeatherTech SportsCar Championship szezont győzelemmel. Miután a szezont győzelemmel kezdték a Rolex 24 At Daytona -n, Juncadella és Gounon megszerezték a Michelin Endurance Cup bajnokságot és a második helyet a pontversenyben. “Voltak felfelé ívelő és néhány nehézségekkel teli pillanatok a szezonban” – mondta Juncadella. “A középső szezonban küzdöttünk. Mintha nem találhattuk volna meg néhány problémát, de elégedettek lehetünk az eredményekkel. Mindannyian együtt osztoztunk a versenyen az autón, és Maro is részt vett a hosszabb versenyeken, nagyon közel állunk egymáshoz és mindenki megbízhat a másikban bármilyen feladatot a pályán, kívül a pályán. Mindig élvezzük, és azt hiszem, ez nagy kulcs a sikerünk számára.”Sok autó került az élre, de sokan rövidülték meg a versenyt problémák miatt. Az No. 14 Vasser Sullivan Lexus RC F GT3 az első helyet célozta meg, miután Jack Hawksworth és Ben Barnicoat megszerezte a GTD PRO bajnokságot. De Barnicoat kijött a pályáról a harmadik kanyarban, és ráfúrta az autóját a földre és egy pálya szélén lévő táblára, letépte az autó elejét, és így véget ért a napjuk. Az No. 3 Corvette Racing C8.R – a Jordan Taylor, Antonio Garcia és Tommy Milner – az egész verseny nagy részében vezetett, majd egy nem meghatározott mechanikai hiba miatt leállt. A Pfaff Motorsports No. 9 Porsche 911 GT3 R – Patrick Pilet, Klaus Bachler és Kevin Estre is a későbbiekben vezetett néhány kört, de nem volt válasza a WeatherTech Mercedes-nek a végén. Mirko Bortolotti remek teljesítménye az Iron Lynx Lamborghini Huracánnal, amit Jordan Pepper és Franck Perera osztott meg, azzal zárult, hogy a végén érintkezett. A Pfaff Porsche végül második lett; a No. 62 Risi Competizione Ferrari 296 GT3 harmadik helyen ért célba, a GTD legjobb három versenyzője mögött.A GTD verseny nagy része a Winward Racing és a Korthoff/Preston Motorsports Mercedes AMG között folyt. Ők azonban nem voltak a küzdelemben a végén, de Mike Skeen, Mikael Grenier és Kenton Koch megszerezték a Michelin Endurance Cup bajnokságot a Korthoff/Preston csapatnak.Helyette a Forte Racing Powered by US RaceTronics csapata, Loris Spinelli, Misha Goikhberg és Patrick Liddy szerezte meg a győzelmet a No. 78 Lamborghini Huracánban. A csapatnak három különböző időbüntetést kellett kivédenie a késői roham során, hogy a győzelmet megszerezzék. “Az érzés fantasztikus, főleg mert ez az első alkalom, hogy ezen a pályán vagyok” – mondta Spinelli. “A verseny nagyon jól kezdődött. Az első néhány óra után a top ötért harcoltunk, de sajnos néhány büntetést kaptunk. A csapat fantasztikusat küzdött az utolsó néhány órában, az autó nagyon jól vezethető volt. Nagyon boldog vagyok. Biztos, hogy ez egy olyan eredmény, amit megérdemeltünk, a szezon elején mutattunk mindig jó tempót.”A Forte Lamborghini sok versenyen megmutatta a jó tempót ebben a szezonban, de nem sikerült teljes győzelmet szerezniük. Az utolsó versenyükön Indianapolisban második helyen végeztek, és a Michelin Raceway Road Atlanta versenyen mutatott eredményük ígéretet jelent a következő szezonra.”