MotoGP Japanese GP: Martin wins rain-shortened race, Marquez P3

P1racenews AI automatic summary:

Pramac Ducati versenyző, Martin, sprint győzelmét szombaton újabb virtuóz felvonás követte, amikor megszerezte második nagydíj győzelmét három fordulóban, és harmadik győzelmét a szezonban, bár csak a tervezett 24 körből 12 került lebonyolításra. Teljes pontokat kapva, Martin három ponttal lemarad a bajnoki éllovas Bagnaia mögött, hat hétvégével a vége előtt. Marc Marquez egyébként a harmadik helyen végzett, majd egyéves szünet után megszerezte első nagydíj előadását a Honda otthoni versenyén, míg Marco Bezzecchi a VR46 Ducatin negyedik lett. Bár az eső néhány cseppje leesett a rajt előtt, az egész mezőny slick abroncsokkal indult a bemelegítő körben, csak hogy az ég röviddel a verseny megkezdése után kinyíljon. Jack Miller KTM versenyző átvette a pole-ból induló Martint, vezetve egy 16 fős csoportot, akik az első kör végén cseréltek nedvesre, míg a maradék öt, vezetve a Ducati tesztelő Michele Pirrot, merészen az őszre maradt. Martin vezette a csoportot a cserék után, de elismeri, hogy a tényleges előnyt Espargaro vette át a harmadik körben, amikor szélesre keszült a 3. kanyarnál. Espargaro akkor vette át az élvezetet, amikor Pirro kicserélte a gumikat a 4. kör végén, a többi slicken haladók vagy beállítottak esőre, vagy a romló időjárási viszonyok között elnyeltek a mezőnyben, Marc Marquez volt a legközelebbi üldözője. De Martin hamarosan elindult, átment Marco Bezzecchi és Marquez előtt a 5. körben, hogy visszatérjen a 3. helyre, míg Bagnaia átvette a másodikat Marqueztól. Az 6. körben Martin a 9. kanyarban átvette Bagnaia előtt a másodikat, majd két kanyar múlva Espargaro előtt lelassította, hogy megszerezze a vezetést. A piros zászlók idején Martin 1.6 másodperccel vezetett a mezőny előtt, while Espargaro a 4. helyre zuhanat az időpontnál, amikor a verseny felfüggesztésre került. Majd mintegy 20 perces késéssel, a verseny szervezői megpróbálták újrakezdeni, de a viszonyok továbbra is rosszak voltak, ezért újra piros zászló jelent meg, és a versenyt lefújták. Espargaro végül az ötödik lett, míg Johann Zarco kezdetben a hatodik helyen volt, de eltávolították az eredmények közül (és a megszakított újraindításra tervezett rajtrácson), mivel a következő körben, a 12. kanyarban leesett, éppen a piros zászló előtt. Zarco visszaküzdötte magát, miután belehajtották a kavicságyba az első körben az Aprilia-s Maverick Vinales mellett, akit a VR46-es motortól Bezzecchi ütött meg. Miguel Oliveira is dobogós helyezésért tartott az RNF Aprilia-jával, mielőtt beállt a boxba. Mindez Millernek a hatodik helyre emelte, míg Augusto Fernandez a Tech3 GasGason a MotoGP pályafutása második legjobb eredményét érte el a hetedik helyen. A top 10-et Fabio di Giannantonio (Gresini Ducati), Raul Fernandez (RNF Aprilia) hosszú kör büntetést követően, és a legjobb Yamaha-ként célbaérő Fabio Quartararo fejezte be. Quartararo az öt versenyző közül volt, aki nem ment ki a rajton, Franco Morbidelli és Cal Crutchlow mellett, és LCR Honda Stefan Bradlja, de mind ő és Crutchlow következő voltak a boxba a második körben. Crutchlow három ponttal végzett a 13. helyen a tavalyi Valencia döntője óta, míg Bradl is két pontot szerzett a 14. helyezettben.”