MotoGP Japanese GP: Martin cuts Bagnaia’s points lead with sprint win

P1racenews AI automatic summary:

Pramac Ducati versenyzője, Martin, sosem volt igazán veszélyeztetett az élmezőnyben, könnyedén meglépett a többiek elől a szombati 12 körös verseny során, és az ötödik sprintverseny győzelmét szerezte meg az idény során. Ez azt jelenti, hogy Martin és a gyári Ducati versenyzője, Bagnaia közötti különbség most csak nyolc pont előnye van a fő verseny előtt. Azonban Bagnaia sikerült visszaszereznie egy fontos pontot, miután bátor manőverrel megelőzte Jack Millert, és harmadikként ért célba, miután rosszul rajtolt a második helyről. Bagnaia a nyitó körben a négyedik helyre esett vissza, amikor Miller és Brad Binder a két KTM motorral megelőzte, akik aztán felváltva cseréltek helyet a lejtős 11-es kanyarban. Binder rövid ideig úgy tűnt, hogy veszélyezteti Martint az élmezőnyben, de a nyolcadik körre már egy másodperccel lemaradt a Pramac versenyző mögött, és végül kevesebb mint 1,4 másodperc hátrányban ért célba. Az előzőszombati harmadik helyért zajló küzdelemra irányult a figyelem, amikor Bagnaia felzárkózott Millerhez és nyomást gyakorolt az ausztrálra a záró szakaszokban. A döntő lépés a 11. körben érkezett, amikor Miller kissé túl későn fékezett a 11-es kanyarban, lehetőséget adva Bagnaianak a belső ívre vágni, majd mindvégig kívül haladni a KTM versenyzőn a 12-es kanyarban. Miller sikerült megtartania a negyedik helyet, kivéve egy késői támadást Johann Zarco második Pramac motorkerékpárjától. Az VR46 Ducati versenyzője, Marco Bezzecchi a hatodik helyet szerezte meg, miután az utolsó kör előtt áthaladt a Honda versenyzőjén, Marc Marquezen a 8-9-es komplexumban. A további címvárományos Bezzecchi elöl tartott Zarco előtt, amíg a nyolcadik körben szélesebben ment a 11-es kanyarban, sikertelen kísérletben, hogy Marquez előtt az ötödik helyre kerüljön, és ezáltal nem csak Zarco-t, hanem az Aprilia, Espargaro-val is mögötte engedte át. Azonban Espargaro hamarosan visszavonult a RS-GP-val történt lehetséges mechanikai problémák miatt. Ez azt jelenti, hogy a márka élmezőnye Vinales volt, aki megszerezte a kilencedik helyet a Gresini Ducati egyedüli versenyzője, di Giannantonio mögött. A Yamaha csapatnak borzasztó sprintversenye volt, amikor Quartararo a 15. helyen ért célba, csapattársa, Morbidelli pedig a 16. helyen következett. Wildcardként Cal Crutchlow a 18. helyet szerezte meg, miután hosszú körös büntetést kapott a pályahatárokon túllépésért, egy helyen belül helyezkedett el a helyi hős Takaaki Nakagami mögött az LCR Honda-val. A következő eredmények. MotoGP Japán GP: Martin pályacsúcsot döntött a pole pozícióért.