Jaguar Roars to Life at Mexico City E-Prix Practice, Evans Dominates the Track

P1racenews AI automatic summary:

Mexico City E-Prix: Evans and Jaguar set the pace in practice

Ausztrál versenyző, Mitch Evans vezette a időket a szombati reggeli 30 perces edzésen, miközben folyamatosan csökkentette a legjobb idejét egészen 1m13.606s-ig a fináléban. Követője Maximilian Guenther volt, aki az utolsó percekben ugrott fel a második helyre, megszorítva a harmadik helyen végző Robin Frijns-t. A Jaguar csapattársa, Nick Cassidy a negyedik helyen zárt, Sebastien Buemi pedig hatodikként ért célba. A címvédő Jake Dennis volt az első versenyző, aki a 1m15s alá került, majd bukott az első kanyarban. Dennis időeredményét gyorsan felülmúlták Buemi, Oliver Rowland és Guenther. Dennis ugyanúgy hibázott a kanyarban, mint brit társa, Sam Bird, de mindketten sértetlenül visszatértek a pályára. A pálya hőmérséklete folyamatosan emelkedett, és a versenyzők időeredményei javultak az edzés első 15 percében. Cassidy rövid időre átvette a vezetést, majd Buemi csökkentette a legjobb köridőt. Cassidy gyorsan válaszolt, és ő lett az első, aki a 1m14s alá került, de az ideje törlésre került, mivel túllépte a pályahatárokat az utolsó kanyarban. Evans végül 1m13.809s idővel került az élre az edzés utolsó 10 percében, majd tovább csökkentette a legjobb időt 1m13.626s-ra és végül 1m13.606s-ra. A versenyzők között kevesebb, mint egy másodperc választotta el egymást, Nyck de Vries pedig a Mahindra versenyzőjeként végzett utolsóként, 1.186 másodperccel lemaradva. Sergio Sette Camara volt az egyetlen pilóta, aki nekiütközött a korlátnak az edzés során, amikor elvesztette ellenőrzését a Peraltada kanyar bejáratánál. Ez az incidens megegyezett a pénteki teszt során történtel, amikor is Camara ugyanabban a kanyarban vesztette irányítását. Az első gyakorlás során a brit pilóta, Jake Hughes tartotta az első helyet egy 1m14.364s idővel, mielőtt azonnal kicsúszott a 1-es kanyar kijáratánál. Ez a baleset egy második piros zászlót hozott magával, amely idő előtt befejezte az edzést, miközben a McLaren köteles volt cserélni a sérült versenyszámát az éjszakán át. Korábban egy másik piros zászlós időszakot okozott Guenther, aki a Peraltada külső részén található korlátnak ütközött, az első 10 perc futása után. A piros zászlók további problémákat okoztak az edzés után, mivel Evans és Cassidy, valamint Vandoorne mind egy-két helyes büntetést kaptak a mai Mexikóvárosi E-Prix-re. Ez azért volt, mert mindhárom autó nem követte a piros zászlós eljárást, és nem tért be a boxba a boxkapubejárat után. FP1 során felmerült egy másik probléma is, mely a re”