Rising Star Jacob Abel Shines in Standout IndyCar Debut with Dale Coyne Racing

P1racenews AI automatic summary:

Jacob Abel relishes maiden IndyCar test with Dale Coyne Racing

A 22 éves Kentucky-i születésű versenyző a családi #51-es járművel belevezetett négy pódiumot és egy pole pozíciót a 2023-as Indy NXT bajnokság ötödik helyére, és végül egy késői felkérést kapott, hogy körözzen a Sebring 1,7 mérföldes rövid pályáján. Öt garnitúrával gumival és az időmérő állványon álló versenymérnök, Alex Athanasiadis társaságában, Abel mintegy 130 kört tett meg az #18-as Dale Coyne Racing Honda járművel, 52.27 másodperces gyors köridővel. “Nagyon jó volt” – mondta Abel a Motorsport.comnak. “Azt hiszem, mindenki elégedett volt, jól mentek a dolgok, és az utolsó pillanatokban sikerült nagyon versenyképes időket produkálnunk. A nap végén minden fő célja az volt, hogy tanuljunk és fejlődjünk. Az idő korlátozottsága miatt mindig jó érzés autóba ülni, főleg IndyCar versenyautóba; nagyon kevés lehetőségünk van tesztelni. Tehát igen, nagyon sikeres nap volt, és sok mindent megtanultunk.” Abel számára viszonylag zökkenőmentes volt az átállás, noha ez volt az első alkalma, hogy járművel az aszfaltra lépett. “A jármű fantasztikus” – mondta Abel. “Minden jobban működik vele. Nagyon simán vált. Jól kezeli a döccenőket az nyitott lengéscsillapítóknak köszönhetően. Tudjátok, ez sok fejlődési lehetőséget hagy nyitva, ami azt jelenti, hogy ezek a járművek nagyon jók. Ilyen helyen, mint Sebring, ez a nagyon jó. Nyilvánvalóan egy kicsit több teljesítmény is kellett volna. Az Indy NXT autó nagyon, nagyon jól készített erre a pályára. Nem volt semmi szokatlan. Nagyon gyorsan felgyorsultam, és nem igazán éreztem kényelmetlenül magam. Ha bármi, akkor még könnyebben vezethető volt, mint az Indy NXT autó. Összességében nagyon jó volt, és ez izgatottá tesz a jövőre és arra, hogy milyen lehetőségeket kereshessek.” A 2024-es tervekről azt várják, hogy “a következő hónap vagy annál később” lesznek bemutatva, de úgy véli, hogy a legvalószínűbb kimenetel egy újabb év az Indy NXT-ben az Abel Motorsporttal, ami a bajnoki címért folytatott versengés lehetőségét is magával hozná. A Coyne-val való tesztelés lehetőséget adott Abelnak arra, hogy lemérje magát, de előkészíti őt egy esetleges jövőbeni lehetőségre is. “Több ok is volt ennek” – mondta Abel. “Tudjátok, úgy gondolom, hogy jövőre is az Indy NXT-ben fogunk versenyezni, de ez még nem 100% biztos. Két évig versenyeztem már ebben a sorozatban, és ez az lehetőség felmerült, mert az IndyCar csapatok extra tesztet kaphatnak az Indy NXT versenyzőktől. Dale-nek volt ilyen. Tehát ez nekik is előnyös volt, hogy engem tesztelzen és nekem is előnyös volt. Rengeteget tanultam. De igen, csak annyira kóstolót kaptam, hogy lássam, hogy állnak a dolgok, és azok eléggé jól mentek. Ha bármi, még inkább az váltja ki belőlem a vágyat, hogy minél hamarabb az IndyCar sorozatban versenyezzek. “Az a lényeg, hogy több lehetőség nyílik, mert lehet, hogy fennáll a jövőben egy másik teszt lehetősége vagy valami” – folytatta Abel. “Most már vezettem egy IndyCar-t, és tudom, mit várhatok, vagy talán nyílik egy utolsó pillanatban üresülő ülés a verseny számára, vagy akár az 500-ra. Nyilvánvalóan el kell végezni az orientációs fázist az ilyen dolgokkal, de most legalább ha ez a helyzet lenne – ami szerintem biztosan nagyon kicsi a valószínűs…