Ganassi’s Simpson participates in WEC Rookie Test in Bahrain

P1racenews AI automatic summary:

A 19 éves, Barbadoson született Kajmán-szigeteki versenyző 2024-ben átlép az IndyCar Series-be, és az öt CGR induló egyikét vezeti.Mike Hull, a CGR igazgatójának irányításával hónapokig tartó tesztperiódusban vett részt, amelyben beleértve volt egy korábbi generációs F2 autó vezetése, World Series gépekkel való tapasztalatszerzés és néhány IndyCar futam.Az Európai Le Mans sorozat LMP2 címének nyerteseként végzett Alex Lynn segédkezett a Simpson által vezetett autó tesztelésében. Habár a reggeli edzések korlátozottak voltak, Simpson körülbelül 42 kört tett meg a 3,363 mérföldes, 15 kanyaros pályán, legjobb ideje 1m51.380s volt.
“Örömmel töltött el, őszintén szólva” – mondta Simpson. “Úgy gondolom, hogy ez egy igazán menő autó volt vezetni, és új élmény volt számomra. Ez egy nagyon high-tech autó volt, amit sokat tanultam tőle. Ezért nagyon hálás vagyok a GM-nek és a Chip Ganassi Racingnek, hogy lehetőséget adtak nekem erre. Ők sokkal inkább GT autót vezetnek (LMP2-höz képest), és ez nagyon érdekesnek találtam. Sok erejük van, tehát gyorsan felgyorsulnak. Azt hiszem, hogy a csapat elégedett volt vele. Az szerintem az volt a fontos a Gelassi srácoknak. Remélhetőleg ki tudják használni az információkat, és fel tudják javítani az autót jövőre.”Varrone, aki aznap 44 kört tett meg, a 2024-es WEC kitartós versenyzője volt a Corvette GTE programjának, amely a 100. 24 óra Le Mans-on nyerte meg a kategóriát, mielőtt elnyerte volna a GTE címet. A WEC tesztje Simpson számára az a lehetőség, hogy fejlessze a versenyzést, miután 2022 májusában csatlakozott a CGR-hez. Az előző két szezont az Indy NXT-ben versenyezte, és az elmúlt évben 13 versenyen indulva, a HMD Motorsports csapatával egy pózit szerezve és két dobogót megszerezve. Az ELMS-siker mellett, az IMSA SportsCar bajnokság 12 óráján is győzött, amikor a Team Penske Scott McLaughlin-jával együtt versenyzett. Végül, az Ázsiai Le Mans sorozatban a győzelemmel és a harmadik helyezéssel ért célba az összetettben az Algarve Pro Racing csapatával. Az újonc teszten résztvevő további nevesek közé tartoznak Ben Barnicoat és Jack Hawksworth, valamint Josh Pierson, a WEC LMP2 és az Indy NXT versenyzője. Mindhárman a Toyota Gazoo Racing #7 GR010 Hybrid autójával mentek. Barnicoat 37 kört tett meg és elért a legjobb időt a három között, 1m50.740s. Pierson követte, 32 körrel és egy 1m51.085 idővel, míg Hawksworth 41 kört futott és legjobbja 1m51.316s volt.