Down to the Wire: Holgado Triumphs Over Rueda in Thrilling Portugal Moto3 Showdown

P1racenews AI automatic summary:

GasGas Tech3 rider Daniel Holgado held off Ajo KTM’s Jose Antonio Rueda in a race to the finishing line in

MT Helemts – MSI versenyzője, Ivan Ortola, a harmadik helyen zárt, amivel elégedett lehet, miután az előző futamon, Katarban csupán kilencedik lett. Annak ellenére, hogy a verseny vezetőjeként többször is magabiztos előnyre tett szert, a katarai győztes, David Alonso a verseny utolsó néhány körében kénytelen volt hátrébb esni, és végül a negyedik helyen zárt, mivel a hátsó gumija elkopott a CFMoto Aspar motorkerékpárján. Az első körben Ryusei Yamanaka és Angel Piqueras együtt buktak, ami sajnálatos baleset volt, és korai végét jelentette versenyüknek. Innen kezdve a verseny tipikus Moto3-as stílusban folytatódott, ahol egy csoport versenyző szorosan egymás mellett haladt a győzelemért folyó harcban, Holgado, Rueda, Ortola és Alonso kiemelkedő teljesítményt nyújtva egészítették ki az eseményeket. Ezen felül a junior Grand Prix versenyzőinek be kellett fejezniük a versenyt egy húzós célvonalig tartó csatával, és bár Rueda vezetett nagy részben a versenyen, végül egy boldog Alonso számára kellett átadnia a győztes címet. A legjobb négy helyezés mögött ötödik és hatodik helyen váltakozva finisbeli Joel Kelso és Collin Veijer csupán 0.019 másodperc választotta el őket egymástól, miközben mindketten keményen küzdöttek a felső kéz megragadásáért. Stefano Nepa a hetedik helyen végzett, két másodperccel lemaradva, előttük pedig az első újonc, Joel Esteban és David Muñoz zárták a sort. A Leopard Racing csapatnak elfeledhető futása volt, ahogy Piqueras csapattársa, Adrian Fernandez a top 10-ben zárta a sort. Holgado vezeti a bajnokságot a következő hónapban esedékes amerikai Circuit verseny előtt, 45 ponttal, hét ponttal megelőzve Alonso-t a második helyen. Ortola a harmadik helyen áll 23 ponttal.