AF Corse Dominates: Heriau Secures Historic First LMGT3 Pole Position at WEC Fuji

P1racenews AI automatic summary:

Francois Heriau of the #55 AF Corse Ferrari team earned his first pole position in the LMGT3 category for the FIA World Endurance Championship’s 6 Hours of Fuji. A class of 18 LMGT3 cars across nine manufacturers took to the Fuji Speedway track for a thrilling fight to make it into the top-10 before the […]

18 LMGT3 autó 9 különböző gyártótól vett részt a Fuji Speedway pályán, hogy bekerüljen a legjobb 10-be a Hyperpole-ig. Sarah Bovy – nem meglepő módon – a harmadik idényében ismét pozitívan szerepelt az élrangúak között, és a szezon harmadik pole-pozícióját hajszolta. Pont egy másodperc választotta el a legjobb 15 autót a Q1 edzésen, és 0.687 a legjobb 10-től, tehát szoros kihívás volt a Hyperpole-ig jutni. A bajnoki riválisok, a Manthey Porsche #91 EMA és #92 PureRxing 911 LMGT3.Rs autói, mely az első helyen állt, gyengén teljesítettek a kvalifikáción, a #91 15., a #92 pedig 14. helyen végzett. Az United Autosports #59 McLaren 720S LMGT3 EVO-ja bejutott a legjobb 10-be, valamint az AF Corse Ferrari 296 LMGT3 mindkét autója és mindkét TF Sport Corvette Z06 LMGT3.Rs-je is, utóbbi csapatnak ez az első alkalom ebben az idényben. A 12 perces Q1 edzést egy 10 perces Hyperpole-rangadó követte, 42 fokos pályahőmérséklettel, 29 fokos levegőhőmérséklettel és közel 70%-os páratartalommal. A Heart of Racing (HoR) csapatfőnöke, Ian James, az előző alkalommal, az amerikai Circuit of the Americas pályán, az első helyet megszerezve ismét azt mutatta be, hogy kíváncsi a rajtvonal elindítására. Az első pole pozíciót Francois Heriau szerezte meg az AF Corse Ferrari #55-ös autójával a szezonban. Első helyre Tom Van Rompuy az #81-es TF Sport Corvette-je végzett, mindössze 0.082 másodperccel lemaradva, 1:40.975-ös időeredménnyel. A harmadik helyet Josh Caygill, az #95-ös United Autosports McLaren autója szerezte meg, 1:41.120-as időeredménnyel az Iron Dames Lamborghini Huracan LMGT3 EVO2-es autója, Sarah Bovy előtt, aki 1:41.265-ös időeredménnyel végzett. A másik United Autosports McLaren, a #59-es, amit James Cottingham vezetett, az ötödik helyen zárt egy 1:41.293-as időeredménnyel. Arnold Robin a hatodik helyen végzett az Akkodis ASP Team Lexus RC F LMGT3 autójával, és 1:41.308-as időeredményt ért el. A hetedik helyen Hiroshi Koizumi (#82 TF Sport) zárt a 1:41.310-es időeredményével, a nyolcadik helyen James (#27 HoR Aston Martin Vantage AMR LMGT3) 1:41.397-időeredménnyel. A kilencedik helyen végző Thomas Flohr (#54 AF Corse Ferrari) legjobb időeredménye 1:41.608 volt, a tizedik helyen pedig Ryan Hardwick (#77 Proton Competition Ford Mustang LMGT3) finiselt 1:41.719-es idővel. A hat órás verseny holnap, 15-én, vasárnap kezdődik 3 órakor BST idő szerint, vagy 11 órakor JST idő szerint.