Két navigátorral is tesztelt Dubaiban, végül egy tapasztalt belga navigátort választott. Sébastien Loeb márciusban jelentette be, hogy különválnak az útjaik Daniel Elenával. A kilencszeres rally világbajnok ma a közösségi médiában jelentette be, hogy kiválasztotta kivel indul a 2022-es Dakar Rally-n Szaúd-Arábiában. Loeb választása a belga Fabian Lurquinra esett. Fabian Lurquin 2005-ben indult az első Dakarján. 2018 óta Mathieu Serradorinak navigált az SRT

RallyFans
  • 2021.05.19. 19:40

Kapcsolódó hírek

Újra együtt versenyez Loeb és Elena - RallyFans.hu

Egy ikonikus autóval fognak indulni Franciaországban. Sébastien Loeb és Daniel Elena márciusi különválásuk után első alkalommal fog szeptemberben együtt versenyezni. A kilencszeres rally világbajnok páros a Rally Mont-Blanc Morzine-on áll rajthoz a Peugeot 306 Maxival. Loeb saját 306 Maxijával indulnak, amivel utoljára a Rallye du Chablais-on volt előfutó 2018-ban. A mezőnyben utoljára 2017-ben ment vele két versenyen. Sébastien Loeb és Daniel

Bővebben

Loeb elárulta tervez-e a WRC-ben indulni 2022-ben - RallyFans.hu

A jövőre érkező hibrid WRC-kről is elmondta a véleményét a kilencszeres rally világbajnok. Sébastien Loeb tavaly tűnt fel utoljára a rally világbajnokságon, akkor a Hyundai Motorsportnál indult a Monte Carlo Rally-n és a Török Rally-n. Előbbin a hatodik, utóbbin a harmadik lett. Az idei az első év 2017 után, amikor egyetlen WRC fordulón sem áll rajthoz. Loeb újra a Dakar Rally-ra koncentrál.

Bővebben

Loeb: Voltak olyan konfliktusok, amelyek a múltban soha nem voltak - RallyFans.hu

Sébastien Loeb osztott meg részleteket a Daniel Elenaval való szakításáról. A múlt héten jelentette be Sébastien Loeb, hogy külön válnak az útjai Daniel Elenaval. A navigátor egy videóban reagált a történtekre. A páros az idei Dakar Rally-n többször eltévedt, miután az új navigációs szabályokkal meggyűlt a bajuk (csak 10 perccel a rajt előtt kapták meg a digitális itinert). A kilencszeres rally

Bővebben

Rallye Mont-Blanc Morzine 2021 képek - RallyFans.hu

Bajnóczki Gábor képei a versenyről, ahol Sébastien Loeb, Francois Delecour és Gilles Panizzi is rajthoz állt. Sébastien Loeb újra összeült Daniel Elenával és a Peugeot 306 Maxival a hatodik helyen zártak. Az utolsó szakaszon estek vissza, előtte a harmadik helyen álltak. Yoann Bonato nyerte a 2021-es Rallye Mont-Blanc Morzinet. Rallye Mont-Blanc Morzine 2021 photos, pictures.

Bővebben

Loeb az M-Sporttal tárgyal - RallyFans.hu

Lehet, hogy láthatjuk Loeböt a Ford Puma Rally1-ben jövőre? A DirtFish számolt be róla, hogy a kilencszeres rally világbajnok Sébastien Loeb és az M-Sport vezetője, Malcom Wilson megbeszéléseket folytatnak egy esetleges együttműködésről.

Bővebben

Baja Aragón: Al-Attiyah és Barreda Bort nyert - RallyFans.hu

Összefoglaló a spanyol versenyről, ahol a Bahrain Raid Xtreme megszerezte első szakaszgyőzelmét. Az autósoknál az első szakaszt Sébastien Loeb nyerte, aki ezzel megszerezte a Bahrain Raid Xtremeelső szakaszgyőzelmét. Később nagy csata bontakozott ki Loeb és Nasser Al-Attiyah között a győzelemért. Az utolsó napon Loebnek gondjai voltak a kormányszervóval, majd egy defektje is volt, így nem csak a győzelemről, még a dobogóról

Bővebben

Extreme E: Loeb és Gutiérrez az élen - RallyFans.hu

Eseménydús nappal vette kezdetét az új elektromos sorozat. A kvalifikációkkal megkezdődött az Extreme E első éles versenynapja. A Desert X Prix Szaúd-Arábiában Al Ulában kerül megrendezésre. A 8,8 kilométeres pálya tartalmaz kanyonokat, dűnéket és sziklákat. 33 útvonalpont jelöli a pályát. A kvalifikációk után a kombinált eredmények alapján a Lewis Hamilton X44 csapatában versenyző Sébastien Loeb-Cristina Gutiérrez páros áll az élen.

Bővebben

Loeb és Elena útjai különválnak - RallyFans.hu

A Prodrive kérésére lesz új navigátora Loebnek. 23 év közös versenyzés után különválnak Sébastien Loeb és Daniel Elena útjai. A francia-monacó duó 79 futamgyőzelmet szerzett a WRC-ben, 119 alkalommal állt dobógon és kilenc világbajnoki címet nyert. A Dakar Rally-n kétszer is dobogón végeztek.

Bővebben

Vége Loeb Dakarjának - RallyFans.hu

A francia klasszis sorsát megpecsételte a mai dupla defekt. Íme, hogy mi volt még a háttérben. Sébastien Loeb és Daniel Elena számára véget ért a 2021-es Dakar Rally, erősítette meg a Bahrain Raid Xtreme csapat. A maraton szakasz első felén tegnap megsérült a szerviz kamion, ami nem ért be a táborba. A maraton szakasz alkalmával a versenyzők csak a náluk és

Bővebben

Loeb: Ez a navigátorok versenye - RallyFans.hu

A francia úgy véli a nehéz navigáció elvette a hangsúlyt a pilótáktól és a navigátorok kerültek a főszerepbe. A 2021-es Dakar Rally navigáció szempontjából alaposan próbára teszi a versenyzőket. Carlos Sainz az ötödik szakasz után, azt mondta még soha nem látott ennyi versenyzőt eltévedni a versenyen. Sébastien Loeb, aki a navigációs hibákkal, defektekkel és a tegnapi műszaki problémával már nincs versenyben a