Lappi a leggyorsabb, Katsuta borult - RallyFans.hu

Az Észt Rally shakedownjának az összefoglalója - videóval. A 6,23 kilométeres shakedown szakaszon a finn Esapekka Lappi érte el a legjobb időt. Hét tizedet kapott tőle Thierry Neuville (a fenti képen). A Hyundai i20 N Rally1 pilótájánál hat tizeddel volt lassabb a bajnokságot vezető Kalle Rovanpera. A negyedik helyen zárt a hazai versenyén induló Ott Tanak. Elfyn Evans lett az ötödik, akit

RallyFans
  • 2022.07.14. 11:49

Kapcsolódó hírek

Finn Rally: Tanak nyúlfarknyi előnnyel az élen - RallyFans.hu

A pénteki versenynap összefoglalója. Ott Tanak a pénteki első gyorson átvette a vezetést a Finn Rallyn. Ezt a nap végén is megtartotta, nagy csatában Esapekka Lappival. A finn versenyző lemaradása mindössze 3,8 másodperc. A megtartott nyolc gyorsból (egyet töröltek biztonsági okokból) Tanak hármat, míg Lappi négyet nyert. Rajtuk kívül még Takamoto Katsuta nyert egy szakaszt. Közel 20 másodperc lemaradással Elfyn Evans a

Bővebben

Katsuta dobogóra állna a Finn Rally-n - RallyFans.hu

A Toyota japán versenyzője hazai versenyének tekinti a finnországi WRC fordulót, így szeretne jó eredményt elérni. Takamoto Katsuta a jyväskyläi szervizpark közvetlen közelében él, és nagy reményeket fűz a WRC nyolcadik fordulójához. A Finn Rally nem mindig volt kedves Katsutához. Tavaly a második napon lecsúszott az útról, így szuperrallyval a 37. helyen végzett. Előtte három alkalommal szintén nem látta meg a

Bővebben

Rovanpera felzárkózót Tanakra - RallyFans.hu

A Finn Rally szombati napjának az összefoglalója. Ott Tanak a szombati versenynap végén is őrzi a vezetést a Finn Rallyn. Mögé mindössze 8,4 másodperc lemaradással a bajnokságot vezető Kalle Rovanpera zárkózott fel. A fiatal finn egész nap első-második időket autózott. A harmadik helyen honfi és csapattársa, Esapekka Lappi áll. Elfyn Evans az utolsó előtti gyorson talált el valamit, így az utolsó szakaszt

Bővebben

Hazai siker a Finn Rally shakedownján - RallyFans.hu

A Toyota Gazoo Racing két finn versenyzője végzett a mai bemelegítés első két helyén. Videók is vannak a shakedownról. A finn szurkolók számára nem is kezdődhetett volna jobban a Finn Rally. A bajnokságot vezető Kalle Rovapera autózta a legjobb időt a 4,48 kilométeres szakaszon. Nála öt tizeddel volt lassabb csapattársa, Esapekka Lappi. A Hyundai legjobbjaként Ott Tanak lett a harmadik. A dobogóra

Bővebben

Négyes győzelmet aratott a Toyota a Szafari Rallyn - RallyFans.hu

A WRC kenyai fordulójának vasárnapi versenynapjáról összefoglaló. Kalle Rovanpera növelte az előnyét a nap során, annak ellenére, hogy a csapatvezető Jari-Matti Latvala azt kérte versenyzőitől, hogy csak teljesítsék a gyorsokat. A finn végül közel egy perc előnnyel nyert Elfyn Evans előtt. Rovanpera idei negyedik győzelmét szerezte, míg Evans idei legjobb eredményét megismételve ismét második lett. A harmadik helyen Takamoto Katsuta ért be.

Bővebben

Rovanpera növelte előnyét, alig maradt talpon autó - RallyFans.hu

A négy Toyota az első négy helyen, a többiek sehol. A Szafari Rally szombati versenynapjának az összefoglalója. Kalle Rovanpera 40,3 másodpercre növelte az előnyét a Szafari Rally szombati napján. A finn mögé csapattársa, Elfyn Evans jött fel a második helyre. A harmadik helyen is egy toyotás versenyző, Takamoto Katsuta található. A japán a második helyről kezdhette a napot, délelőtt óvatos volt,

Bővebben

Neuville vezet Szardínián az első gyors után - RallyFans.hu

A Szardínia Rally csütörtöki napjának az összefoglalója. A délelőtti shakedown után este egy 3,23 kilométeres gyorsaságival vette kezdetét a tényleges verseny a Szardínia Rallyn. A shakedown után ezen a szakaszon is Thierry Neuville érte el a legjobb időt. A Hyundai Motorsport belga versenyzője 0,5 másodperccel volt gyorsabb Takamoto Katsutanál. Őt csapattársai, Elfyn Evans, Esapekka Lappi és a bajnokságot vezető Kalle Rovanpera

Bővebben

Hyundai 1-2 az Ypres Rallyn - RallyFans.hu

A pénteki nap összefoglalója, ahol Rovanpera borult. Evans pedig büntetés miatt veszített időt. Az Ypres Rally pénteki első szakaszán még Kalle Rovanpera érte el a legjobb időt. A bajnokságot, akár már a hétvégén megnyerhette volna a finn páros, de a második szakaszon borultak (Videón az eset). A páros nem sérült meg. Ekkor Elfyn Evans vette át a vezetést. Tőle csak az utolsó

Bővebben

Ypres Rally: Videón Rovanpera bukása - RallyFans.hu

A második gyorson borult a finn, a páros jól van. Kalle Rovanpera, akár már a hétvégén világbajnok lehetett volna, ez azonban már biztos nem fog megtörténi. A finn az Ypres Rally második szakaszán felborult. A Toyota Gazoo Racing párosa jól van. Big crash for @KalleRovanpera and @JonneHalttunen. Crew ok.#WRC pic.twitter.com/LnAVXVYDGD— Lasse Paanala (@LPaanala) August 19, 2022

Bővebben

Solberg elmagyarázza miért történt a borulása a Finn Rallyn - RallyFans.hu

A pénteki nyitó szakaszon 300 méter után borult fel és esett ki a Hyundai fiatal versenyzője. Videón a beleset. Oliver Solberg a hetedik helyen állt az éjszakai Harju utcai szakasz után, de alig 300 méterrel a verseny első erdei szakaszának, a Laukaa-nak a rajtja után felborult. Ő és navigátora nem sérült meg a balesetben. „A hátulja ismét elpattant, egyszerűen elvesztettem az irányítást,